Get Adobe Flash player

Vysoce odolný směšovač EM-1

Dvojitě vyvážený mosfetový směšovač EM-1
 

Směšovač EM-1 patří mezi pasivní směšovače (nevyžaduje napájecí napětí). Velmi dobrých vlastností je dosaženo symetrií všech tří bran a shodnými parametry spínacích prvků v jednotlivých větvích.

V zásadě se jedná o obdobu dvojitého balančního diodového směšovače, kdy čtveřice Schottky diod je nahrazena čtveřicí MOSFETových spínačů na jednom čipu.

Použita je shodná vysoce lineární čtveřice MOSFETů se šířkou pásma 6 GHz, nízkým vložným útlumem a vysokou izolací místního oscilátoru (LO). Rozměry čipu jsou 3 x 3 mm.

Směšovač EM-1 je osazen na jednotlivých branách (LO, RF, IF) VF transformátory typu balun (balance - unbalance). Pouze brána LO, kde dochází signálem LO k ovládání hradel FET tranzistorů, je impedančně přizpůsobena tak, aby impedance vstupního portu LO se blížila 50 ohmům. Pro úzkopásmové použití těchto směšovačů bývají i ostatní brány MOSFETů frekvenčně a impedančně přizpůsobovány.

Výhodou FETových směšovačů je, že pro IP1 (bod jednodecibelové komprese) stačí stejná úroveň LO (max. o 1dBm vyšší). U diodových směšovačů je pro dosažení IP1 potřeba, aby úroveň LO byla o 6dBm vyšší.

Směšovač EM-1 byl navržen pro frekvence 50kHz - 300MHz na všech portech. Použitím jiných vhodných balunů je možné realizovat směšovač do cca 2GHz.

 

Podrobné údaje v katalogovém listu


Cena:390,- Kč/ks bez DPH

 

Hledej